Yazılar

Masaj salonu

Nezih bir masaj salonu terapisi gerginliği azaltmaya yardımcı olan yaygın bir yöntemdir. Masajlı terapi deneyimi konusunda, gerek yaptıran, gerekse masajı yapan olun, bilmeniz gereken bazı ayrıntılar vardır.

Daha önce bir masajla ilgili tecrübeniz olduysa, kabul edilebilir bir masajın nasıl olması gerektiği konusunda mutlaka ki bir fikriniz vardır. Ağrılar ve stres üzerindeki etkilerini biliyor olmalısınız. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Masaj Salonları İstanbul hakkında bilmeniz gerekenler

Zeytinyağ ve badem yağı içeren terapi yağları cilde yarayan, hücreleri yapılandıran özellik taşırlar. Bu yağlarla sunulan İstanbul profesyonel masaj özel salonu terapisi, kişinin cildini beslerken, ellerinizin kolay hareketine de yardımcı olacaktır.

Terapi yağları, masajın etkilerini hücrelere derinlemesine iletilmesini sağlayarak, kişinin memnun kalacağı iyi bir masajınız için ideal faktörlerdir.

Özel bir terapi merkezinde da masajlı sağlık desteği uygulaması yaptıracaksanız, bir kaç gün öncesinden vücut tüylerinin alınması konusunu hatırlatmanız yararlı olacaktır.

Böylece, pürüzsüz akış ile masajınız da çok daha zevkli geçecek, performansı yüksek bir terapi uygulanarak, dokunuşların derinlemesine hissedildiği kaliteli bir canlanma masajı ortaya çıkacaktır.

Vücut tüyleri, masajın sunacağı avantajlar açısından olumsuz bir faktör oluşturabilir.

Şişli masaj sırasında, kişinin kendini rahat hissetmesi önemlidir. Herhangi bir rahatsızlık durumu olup olmadığını müşterinize sorup, öğreniniz. Kişi kendisini konforlu ve güvende hissettiğinde relaks olabilme koşulları oluşur. Aksi halde terapi amacına ulaşmayacaktır.

Evinizde eşinize hafif ovalama yaparak masaj seans salonu cinsellik deneyimi de edinebilirsiniz. Partnerinize rahatlatıcı bir şımartma masajı sunmanın önemli bir diğer yöntemi Raking denilen parmak uçlarıyla vurarak uygulanan masajın şeklidir.

Ellerinizi ayrı ayrı tutarak, eşinizin sırtına, öne ve arkaya giderek uyguladığınızda rahatlatıcı olduğunu göreceksiniz.

İstanbul Merkez Masöz SalonuTakas ise, partnerinize uygulayabileceğiniz, bir başka masajın yöntemidir.

Bu yöntem konusunda İstanbul masaj özel salonu uzmanlarından da destek alabilirsiniz; yöntem basitçe parmak uçları kullanılarak, omurga boyunca üst bölümü bir elle, alt bölümü ise diğer elle ovularak uygulanmaktadır.

 Yeni doğmuş bebeğinize de masajda yapabilirsiniz. Eğer uyumakta zorluk çekiyorsa, ona masajını yaparak yardımcı olabilirsiniz.

Anne ve babaların kolayca uygulayabileceği bu yöntemde, bebeğinizi dizlerinize yatırıp, sırtına bacaklarına, kollarına ve boynuna hafif dokunuşlarla ovmak, onu rahatlatacaktır. Bebeğinize masajlar yaparken, az miktarda yağ kullanabilirsiniz.

İstanbul masaj salonları temiz ve güvenlidir

Uzun bir günün ardından ayaklarınız ağrıyorsa, refloksoloji (kökeni uzak doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masajın tekniğidir) size uygundur.

Akapuntur gibi güçlü bir yöntemdir, İstanbul masöz salonu uygulamasını talep edebilirsiniz. Vücudunuzun balansına yardım eder ve derin relaks yaratır. Masajların sonrası ayaklarınızın yükünü atmış, hafif hissedeceksiniz, denemelisiniz!

Hamile masajı yapmak için, anne adayını yan yatırın. Sırtını daireler çizerek ovun. Annenin yükünün arttığı hamileliğin 3. dönemi, stresin de yoğun olduğu bir dönemdir. Hamilelik masajı, sırt, bel ve kalçada artan ağrıları azaltır. Anneyi fiziksel ve ruhsal açıdan rahatlatır.

Masaj salonu terapiniz sonrası bünyenizin kendini toplaması için en az on dakika zaman ayırın. Unutmayın ki, masaj, günlük rutinleriniz arasında yer almadığı için, bünyenizde değişiklik yaratacaktır.

Masaj salonları terapinizin sonrası hemen ayağa kalkmanız yerine biraz dinlenmenizi tavsiye eder. Kan dolaşımının normale dönmesi için kısa bir zaman dilimine ihtiyaç vardır.

Birçok kişi masajların sırasında, müziğin relaks kılma özelliğini tercih eder. Ama herkes hoşlanmayabilir. Profesyonel masaj vip salonu uzmanı sizinle konuşup, terapi ortamını istekleriniz doğrultusunda düzenleyecektir.

Aromaterapi yöntemi, kokulu restoratif masaja özgü yağları kullanılarak, hafif dokunuşlarla yapılır. Bu güzel aromalı yağlar, diğer masajlarla kıyaslandığında, terapiye bambaşka bir boyut katar ve duygu dünyasını geliştirir.

Ağrıları ve stresi azaltıcı özellikteki okaliptüs, lavanta, papatya yağları, en çok tercih edilen bitki bazlı ürünlerdir.

İstanbul Merkez Masaj SalonuDaha önce bir ameliyat, incinme yaralanma geçirdiniz mi? Bu bilgiyi masözün bilmesi gerekmektedir? Bu sebeple masajın öncesi size verilen profesyonel salonlar bilgi formunu doldurmalısınız.

Herhangi bir sorun halinde, doldurduğunuz form spa ya da sağlık merkezini sorumluluktan uzak tutmaz ama, masajın sonrası rahatsızlık hissi oluşmaması için sizin durumunuz hakkında uzmana ön bilgi sağlar.

Masajlı terapi öncesinde size ait bilgiler değerlendirilip, doğru uygulamada bulunulabilmesi için, bu formda verilen bilgilerin doğruluğu önemlidir, bununla birlikte randevunuz öncesinde masaj vip salonu fiyatları incelemeniz de yararlıdır.

Masaj salonu İstanbul için bizi arayabilirsiniz

Terapistinize referans programlarının olup olmadığını sorunuz. Eğer varsa, arkadaşlarınıza bu merkezi önererek, her gönderdiğiniz kişi için, kendi tarifenize indirim sağlayabilirsiniz. Dar bir bütçe içinde terapiye para ayırıyorsanız eğer, bu oldukça yardımcı olacaktır.

Terapiniz boyunca uygulamanın yeterli boyutta olup, sizi rahatlatması gerekmektedir. Eğer ihtiyacınız olandan daha hafif bir masajla terapi yapıldıysa, gerginliği atmanız mümkün olmaz. Bu durumda boşuna zaman ve para kaybına yol açmadan terapistinizle konuşmalısınız.

Sırtın alt bölümünde duyulan ağrılar için masajlı uygulamalar oldukça etkilidir. Sağlık merkezlerinin yarısı,  tedavi özellikli masajlar sunar. Diğer tedavi yöntemleriyle birleştirilerek uygulanan masaj, sırt ve kuyruk sokumundaki zorlu ağrılar için birebirdir.

Diyabet hastaları için de, masajın faydaları çoktur. Kolların ve bacakların üst bölümüne yapılan masaj, kan dolaşımını düzenler. Sırt ağrıları için bir başka çözüm de, masaja özel minderidir.

Bazı masajınıza özel yastıkları ısı verme özelliğine sahiptir ve adeleleri mükemmel ısıtır. Farklı hız seviyeleri içeren yastıklar, ihtiyaç oranında ayarlanabilir oldukları için, daha çok tercih edilir. Diyabet hastaları için Kadıköy masaj servisleri özel terapiler sunmaktadır.

Kendinize masaj hizmeti salonu deneyimi yaparken ellerinizi unutmayınız! Ellerinizi ve parmaklarınızı daireler çizerek ovunuz. Baş parmaklarınıza özellikle zaman ayırınız. İşaret parmaklarınızı, avuc içlerini ve bileklerinizi ayrı ayrı ovunuz. Çok faydasını göreceksiniz.

Bu yazıyı okurken, arkadaşlarınıza, yakınlarınıza ya da eşinize, nasıl iyi bir masajlı destek terapisini yapabilirsiniz, öğreniyorsunuz.

Ayrıca bu hobi olmaktan çok daha ileri gidebilir ve kısa bir zamanda size yeni bir kariyer sunabilir. Masaj üzerine hizmet veren salonu uzmanı olarak ya da hobi olarak her iki şekilde de masaj, çevrenizin ilgisini toplayacak, seçkin bir uğraştır.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir - Okumak İster Misiniz?

0